Zaburzenia erekcji zdarzają się każdemu mężczyźnie bez wyjątku. Oczywiście większość Panów nie przyznaje się do takich epizodów, mimo to występują i będą występować. Jeżeli jest to problem przejściowy, wówczas można spać spokojnie. Nie należy przejmować się, gdy niemożność odbycia stosunku seksualnego zdarza się raz na kilka miesięcy. Czemu?

Stres, zmęczenie, szybkie tempo życia


Przemęczenie, stres, niewystarczająca ilość snu, używki, niezdrowa dieta – to wszystko ma wpływ na sprawność seksualną mężczyzny. Jeżeli całe dnie mężczyzna spędza przy biurku, po pracy siedzi na kanapie, zamiast spędzić czas wolny w aktywny sposób, a do tego niezdrowo się żywi, wówczas jest duża szansa, że organizm będzie szwankować. To znak, że należy wziąć się w garść i zmienić swoje dotychczasowe nawyki na zdrowsze.

Czy warto brać tabletki na potencję?


Zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże, jednak można się wspomagać tabletkami, jeżeli mają dobry skład i pochodzą z pewnego źródła. W aptekach można dostać tabletki ziołowe, które mają naturalny skład. Ich skuteczność jest potwierdzona, choć wiadomo, że nie zadziałają w każdym przypadku. Decydując się na przyjmowanie takich środków, warto skonsultować się z lekarzem, aby były skuteczne ważna jest regularność. Dostępne są też leki na receptę, te medykamenty działają szybciej, dlatego jeżeli ktoś oczekuje szybkich efektów, warto wybrać się do lekarza.