Problem z niemożnością osiągnięcia lub utrzymania erekcji wcale nie jest tak rzadką przypadłością, jak mogłoby się wydawać. Każdy mężczyzna na jakimś etapie swojego życia będzie musiał stawić czoła takiej sytuacji i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wcale nie oznacza to impotencji. Na męską sprawność ma wpływ wiele czynników, a my w dzisiejszych czasach żyjemy szybko, odpoczywamy mało i jemy zbyt wiele przetworzonej żywności.

Zaburzenia erekcji


Zaburzenia erekcji pojawiają się, gdy mężczyzna jest przemęczony i nie dba o siebie. Zazwyczaj w tym wypadku wystarczy zmienić nawyki na zdrowsze, w ten sposób można odzyskać sprawność seksualną. Nie zawsze niestety to pomaga, niekiedy bywa tak, że takie problemy wiążą się z poważniejszymi chorobami, które dają takie oznaki np. nowotwór, miażdżyca, choroby serca, cukrzyca itp. Problemy w łóżku mogą dotyczyć także problemów psychicznych albo przyjmowania niektórych leków. Bardzo często na brak ochoty na seks i problemach z osiągnięciem erekcji narzekają osoby cierpiące na depresję.

Leki na potencję


Leki na potencję w niektórych przypadkach mogą być dobrym rozwiązaniem, jednak swój wybór zawsze warto skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu albo z seksuologiem. Ziołowe środki dostępne w aptekach bez recepty są bezpieczne i mogą pomóc w przypadku regularnego stosowania. Tabletki na receptę na pewno będą działać szybciej, w tym wypadku niezbędna jest wizyta u specjalisty.