Impotencja jest chorobą, która uniemożliwia mężczyźnie osiągnięcie wzwodu, a zatem nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Chociaż jest to dolegliwość kojarzona głównie ze starszymi mężczyznami, niestety zaburzenia erekcji mogą pojawić się również w młodszym wieku.

Zaburzenia erekcji czy impotencja?


Niewielu mężczyzn jest w stanie przyznać się otwarcie do tego, że ma problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. To problem bardzo wstydliwy, do którego panom bardzo trudno się przyznać przed sobą, a co dopiero przez lekarzem. Niemniej jednak warto przełamać strach i zdecydować się na wizytę w gabinecie lekarskim. Kiedy wizyta u lekarza jest konieczna? Zaburzenia erekcji nie są powodem do dużych zmartwień, gdyż zazwyczaj nie prowadzą do utraty sprawności seksualnej na stałe. Czasami warto zmienić dietę i styl życia na zdrowszy. Pomoże regularna aktywność fizyczna i zdrowe jedzenie, a także większa ilość snu. Osoby bardzo zestresowane także niejednokrotnie skarżą się z powodu zaburzeń erekcji. Do lekarza warto udać się wtedy, gdy niemożność osiągnięcia labo utrzymania erekcji pojawia się regularnie. Niekiedy takie problemy w łóżku zwiastują poważniejsze choroby.

Pamiętajmy, że zaburzenia erekcji nie zawsze będą oznaczać, że mężczyzna jest narażony na impotencję. Nie należy martwić się na zapas, warto natomiast zasięgnąć w tym wypadku porady lekarza.